S-a aruncat de la etajul 6. Avea numai 32 de ani
- Written by Criterii
- Category: Valcea
În această dimineață, în jurul orei 7,45 un apel la 112 anunța faptul că, în blocul A1, strada Luceafărului din Râmnicu Valcea, un bărbat s-a aruncat de la etajul 6, în bloc, în golul dintre scări.
Din nefericire, paramedicii și medicul de la ambulanță ajunși la fața locului au constatat că bărbatul avea leziuni incompatibile cu viața, decesul fiind declarat la scurt timp.
Acesta, în vârstă de 32 ani suferea, se pare, de depresie, dar se trata.
Echipajele medicale au acordat îngrijiri medicale și soției bărbatului decedat, această suferind un atac de panică. Femeia, care e gravidă în luna a 9-a, ar fi încercat disperată să-l determine pe soț să nu se arunce în gol, însă fără succes. Cei doi mai au o fetiță de 4 ani împreună.
În continuare, polițiștii efectuează cercetări, pentru stabilirea situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun.